Perşembe 18 Ramazan 1445 - 28 Mart 2024
Türkçe

İslam’a çok yakın olan kimse

Soru

Ben Hinduizm dinine mensubum ancak İslam dini çok ilgimi çekiyor. Şüphesiz internet siteniz benim gibi milyonlarca gençler için Allah’tan bir rahmet konumundadır. Yakın gelecekte Allah’ın izniyle İslam dinine girdiğimi ilan edeceğim. Lütfen İslam dinine girmem için bana dua edin. Umarım –Allah’ın izniyle- yaptığınız bu güzel çalışmalar devam eder.

Cevap metni

Allah’a hamd olsun.

Övgünüzden dolayı teşekkür eder ve kararınızdan dolayı sizi kutlarız. Gerçekten İslam dinine en kısa zamanda girmeniz için şu şekilde dua ediyoruz: “Allah’ım! en kısa zamanda bu kulunu doğru yola erdir. İslam dinine hidayeti ona nasip eyle! Şüphesiz sen her şeyi işiten ve duaları kabul edensin!.

Ey akıllı genç! Bir an önce pratik adımı atmalısın, şüphesiz yüce Allah’ın kendisine hidayeti yazdığı kişilerin işleri kolaylaşacaktır. Rabbine icabet et, her iki şehadeti getir, İslam’da ki ibadetleri yerine getir. Unutma ki! Daha fazla beklemenin bir yararı yoktur. Zira ecelin ne zaman geleceğini bilmiyorsun. Ayrıca İslam dinin geç girmenle bir çok sevabı kaçırmaktasın, gecikme ve bekleme döneminde; namaz, sadaka, oruç, zikir, akrabaya iyilik, Kur’an tilaveti vb. gibi amellerin sevaplarını kaçırmaktasın. Tereddüt etme, azimet göster ve kararlı ol!. Din değiştirmek sana zor gelmesin akrabaların sitemi seni caydırmasın. Her kim hakkın değerini bilirse onun yolunda fedakarlık yapar ve sabreder.

En içten sana hidayet ve başarılar dilerim Allah sana hak üzerine sabit kalmak için sabır ve hidayet nasip etsin. Hidayete tabi olanlara selam olsun.

En iyisini Allah bilir.

Kaynak: Şeyh Muhammed Salih El Muneccid