Cumartesi 11 Şevval 1445 - 20 Nisan 2024
Türkçe

Sabah ve Akşam zikirlerini ve dualarını abdestsiz okumak

Soru

Sabah ve Akşam zikirlerini ve dualarını abdestsiz okumak caiz mi?

Cevap metni

Allah’a hamd olsun.

,

Sabah ve Akşam zikirlerini ve dualarını abdestsiz okumak caizdir.  Zira Aişe Radiyallahu anha şöyle dedi: “Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem tüm durumlarda Allah’ı zikrederdi”.

Muvaffakiyet Allah’tandır.  Salat ve selam Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem’in üzerine, ehline ve ashabına olsun.

İlmi Araştırmalar ve fetva işleri / Daimi Fetva Kurulu 24/ 233

Şeyh Abdulaziz bin Baz, Şeyh Abdullah bin ğadyan, Şeyh Salih el Fevzan, Şeyh Abdulaziz Al şeyh, Şeyh Bekir Ebu Zeyd.