Perşembe 9 Şevval 1445 - 18 Nisan 2024
Türkçe

Kâfir ülkelerde yaşayan müslümanlar İstiskâ namazı kılarlar mı?

Yayınlama tarihi : 12-03-2012

Gösterimler : 6024

Soru

Kâfirlerin ülkesinde yaşayan müslüman gurbetçiler, yağmurun yağması gecikince İstiskâ namazı kılmaları câiz midir? Çünkü yağmur yağdığı zaman kâfirlere de fayda verecektir.

Cevap metni

Allah’a hamd olsun.

Hamd, yalnızca Allah'adır.

Bu sorunuzu, değerli âlim Abdullah b. Abdurrahman el-Cibrîn'e sorduk.

Bunun üzerine o şöyle cevap vermiştir:

"İstiska namazının kâfirlere birçok faydası olsa da kâfirlerin ülkesinde yaşayan müslümanların İstiska namazı kılmaları câizdir."

Kaynak: (Abdullah b. Abdurrahman el-Cibrîn)