Salı 14 Şevval 1445 - 23 Nisan 2024
Türkçe

İnternetten Bedava Kitap Ve Program İndirmek

Soru

İnternette bilimsel veya dini kitaplar bulunmaktadır. Bunları indirerek çıktısını almak caiz mi? Ayrıca internette ücretsiz bulunan bilgisayar ve telefon uygulamaları indirmek caiz mi?

Cevap metni

Allah’a hamd olsun.

İnternette bulunan ücretsiz kitapları indirmenin bir sakıncası yoktur. Bunları okumak kaydetmek veya basmak caizdir. Çünkü internette bulunmasının amacı da budur.

Ayrıca internette bulunan bilgisayar ve telefon programlarını indirmekte sakınca yoktur. Sorumluluk bu tür kitapları ve programları barındıran siteye aittir. Kullanıcı, her kitabın sahibi bunun yayınlanmasına izin verip vermediğini teyit etmesi gerekmez.